OSP GLINOJECK Ochotnicza Straż Pożarna GLINOJECK

Wypadek 3 ciągników siodłowych i osobówki na DK7

Dnia 23.05.2019 r. o godzinie 17:13 zostaliśmy zadysponowani według zgłoszenia do wypadku cysterny w kierunku Mławy na DK 7. Po dojechaniu na miejsce, w miejscowości Unierzyż, zastaliśmy 3 rozbite ciągniki siodłowe z naczepami oraz jeden samochód osobowy, oraz zastępy z OSP KSRG Strzegowo, OSP KSRG Unierzyż, OSP Szyjki, trzy zespoły PRM oraz Policję.

Zastępy Straży Pożarnej tworzyły dostęp do poszkodowanego z jednego, z pojazdów ciężarowych, przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR, który przetransportowany został w stanie ciężkim do Warszawy. Drugą osobą poszkodowaną był pasażer samochodu osobowego, z urazem prawej kończyny górnej przetransportowany do szpitala.

Do zadań SP należało także: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, stabilizacja pojazdów, sorbcja płynów eksploatacyjnych, odłączenie zasilania w pojazdach oraz pomoc w przeniesieniu poszkodowanego do śmigłowca. Nasz zastęp zakończył działania po około godzinie. Ostatni zastęp wrócił do bazy około 02:30 (24.05.2019r.).

 

Siły i Środki:
JRG Mława 2x
JRG Ciechanów
OSP KSRG Glinojeck
OSP KSRG Strzegowo
OSP KSRG Unierzyż
OSP Szyjki
ZRM 3x
LPR - Ratownik 12 - Warszawa HEMS
Policja

24 maja 2019 15:50
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: 3 tiry, wypadek, osp glinojeck,