OSP GLINOJECK Ochotnicza Straż Pożarna GLINOJECK

Wypadek ciężarówki przewożącej trzodę chlewną na Hucie

Pierwszy, dosyć nietypowy, nieprzyjemny, z trudnymi warunkami na drodze - ciężki wyjazd...


Wczoraj (12.01.2021) o godzinie 20:31 zostaliśmy zadysponowani według zgłoszenia do przewróconego "tira" w rowie, w miejscowości Huta.


Po dojechaniu na miejsce jako pierwszy zastęp, zastaliśmy totalny chaos. W rowie znajdował się ciągnik siodłowy, przewożący trzodę chlewną. Dookoła znajdowały się żywe i martwe zwierzęta. Głośne kwiczenie świń utrudniało komunikację i działania.
Kierowca pojazdu opuścił pojazd o własnych siłach, po przebadaniu przez ZRM, z drobnymi obrażeniami został na miejscu.


Naszym głównym zadaniem było przede wszystkim zabezpieczenie miejsca zdarzenia i odłączenie zasilania w ciągniku siodłowym. Po dojechaniu kolejnych zastępów straży pożarnej, przystąpiono do ewakuacji, wyciągania żywych i martwych zwierząt. Stworzono prowizoryczne ogrodzenie z taśmy, aby upilnować chodzącą trzodę. Przeszukano pobliski las w celu odnalezienia spłoszonych świń. W trakcie działań dojechał komendant Powiatowy PSP Ciechanów, lekarz weterynarz oraz przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Po podstawieniu samochodu zastępczego załadowaliśmy żywe zwierzęta. Podczas transportu w naczepie znajdowało się 198 sztuk trzody chlewnej. Padło około 40 sztuk.


Ruch na czas działań odbywał się wahadłowo.
Akcja trwała ponad 7 godzin.


Siły i Środki:
JRG Ciechanów x2
Komendant Powiatowy PSP Ciechanów
OSP KSRG Glinojeck
OSP KSRG Ościsłowo
OSP Szyjki
ZRM
Policja x2
Weterynarz
Powiatowy Inspektorat Weterynarii
Pomoc drogowa

13 stycznia 2021 19:20
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: trzoda, cieżarówka, wypadek, osp glinojeck,