OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Wypadek ciężarówki z piwem. Kierowca zginął.

W środę około godziny 7.22, zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Biczycach Dolnych. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na łuku stromego zjazdu drogi krajowej nr 28 samochód ciężarowy tj. ciągnik z naczepą przewożący zgrzewki piwa, wypadł z drogi i przewrócił się.      
     
W kabinie samochodu znajdował się zakleszczony, nieprzytomny kierowca do którego był ograniczony dostęp. Strażacy, którzy przybyli do miejsca zdarzenia zabezpieczyli teren poprzez między innymi całkowite wstrzymanie ruchu na drodze krajowej. Następnie przystąpiono do wykonywania dostępu do osoby zakleszczonej w pojeździe oraz próbie jej wydobycia. Podjęte próby wykonania dostępu oraz wydobycia osoby zakleszczonej w pozycji zastanej okazały się nieskuteczne.   
   
W związku z tym podjęto decyzję o postawieniu samochodu ciężarowego na koła. Do postawienia samochodu wykorzystano między innymi ciężki samochód ratownictwa technicznego. Po postawieniu samochodu na koła ponownie przystąpiono do wykonania dostępu do poszkodowanego oraz wydobyto go z pojazdu. Niezbędne tu było użycie narzędzi hudraulicznych.   
   
Niestety, kierowcy nie udało się uratować. 
   
 
 
(Źródło: PSP Nowy Sącz)

1 czerwca 2018 16:53
Udostępnij na Facebooku