OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

WYPADEK DROGOWY NA OBWODNICY WRONEK

W piątek, 8 lipca o godz. 16.49 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz jednej osobie poszkodowanej na obwodnicy Wronek przy zjeździe do miejscowości Stróżki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Amica, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu pod opieką świadków zdarzenia. Jeden pojazd znajdował sie na drodze, natomiast drugi w przydrożnym rowie.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (19 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Źródło: KP PSP Szamotuły
Zdjęcia: st. ogn. Marek Zawiasa

4 lutego 2023 20:27
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: ospwronki, wypadek, ospamica, jrgszamotuły,