OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Wypadek i pożar samochodu na A4. Strażacy chwalą kierowców za "korytarz ratunkowy".

2 maja 2021 roku po godzinie 15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na A4 270 km, w kierunku na Katowice. Dyżurny zadysponował zastęp z JRG w Strzelcach Opolskich oraz zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnicy i Wysokiej.  
   
- Zdarzenie miało miejsce najprawdopodobniej w wyniku wtargnięcia zwierzęcia na pas autostrady. Kierowca chcąc ominąć zwierzę stracił panowanie nad pojazdem uderzył w barierki, a następnie wylądował na poboczu w rowie. W takcie tego zdarzenia pojazd uległ zapaleniu - relacjonuje bryg. Piotr Zdziechowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Opolskich. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że cztery osoby w tym dwoje małych dzieci, które podróżowały pojazdem, znajdują się poza nim, a jedna osoba wymaga pomocy medycznej - dodaje.  
  
Działania strażaków polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia
- udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy
-⁠ prowadzeniu działań gaśniczych przy użyciu piany

Po przybyciu na miejsce ratowników medycznych, poszkodowany został przekazany pod ich opiekę.
Strażacy podkreślają, że na pochwałę zasługuje zachowanie kierowców, którzy utworzyli na autostradzie wzorowy "korytarz ratunkowy". 


(fot: KP PSP Strzelce Opolskie   |   OSP Wysoka)

2 maja 2021 20:01
Udostępnij na Facebooku