OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Wypadek karetki na sygnale. Ambulans przewrócił się na bok, są ranni.

Ratownik medyczny oraz dziecko, przewożone w karetce zostali ranni w wyniku wypadku, do którego doszło dziś przed południem w Nowym Sączu. W karetkę, jadącą z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, uderzył samochód. Po zderzeniu ambulans przewrócił się na bok.

Wypadek miał miejsce na rondzie przy ul. Królowej Jadwigi w Nowym Sączu.

- Karetka pogotowia wjeżdżając na rondo miała włączone sygnały dźwiękowe oraz świetlne. W wyniku tego zdarzenia karetka przewróciła się na prawy bok - informuje podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji w rozmowie z sadeczanin.info.

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu ruchu wahadłowego pojazdów, odłączeniu klem od akumulatora w samochodzie osobowym oraz od dwóch akumulatorów w karetce pogotowia.

- Odzyskano rzeczy osobiste z wnętrza karetki, zarówno ratowników jak i osób przewożonych w transporcie. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni kolejnej karetki pogotowia ratunkowego zdecydowali o zabraniu z miejsca zdarzenia dziecka oraz poszkodowanego ratownika. Jeden zastęp PSP pozostał na miejscu zdarzenia w celu zabezpieczenia prowadzonych czynności dochodzeniowych - informują strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

(Fot. KM PSP Nowy Sącz)

 

3 sierpnia 2020 17:33
Udostępnij na Facebooku