OSP  GRAJEWO Ochotnicza Straż Pożarna GRAJEWO

Wypadek na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 61 i 65 w Grajewie

21 października 2020 roku kilka minut po godzinie 11. służby ratownicze powiatu otrzymały zgłoszenie o wypadku samochodowym na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 61 i 65w Grajewie. Ze wstępnych informacji wynikało, że samochód osobowy zderzył sięz samochodem dostawczym i nie ma osób poszkodowanych.

W chwili przyjazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej samochody biorące udział w wypadku stały na środku skrzyżowania i blokowały całkowicie ruch drogowy. Kierujący Działaniem Ratowniczym przeprowadził rozpoznanie, w wyniku którego ustalił, że kierowcy obu pojazdów znajdują się na zewnątrz, z których jeden uskarżał się na ból głowy oraz złe samopoczucie, po czym naglestraciłprzytomności i osunął się na drogę.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i niezwłocznie przystąpili do udzielenia mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Rota medyczne ułożyła poszkodowanego na desce ortopedycznej, unieruchomiłaodcinek szyjny kręgosłupa i zabezpieczyła przed utratą ciepła.Przy użyciu pulsoksymetru stale monitorowano czynności życiowe rannego i jednocześnie udzielano niezbędnego w takich sytuacjach wsparcia psychicznego. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego przejął poszkodowanego od strażakówi przetransportował do Szpitala Ogólnego w Grajewie.

Dalsze działania strażaków polegały na neutralizacji i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych i wsparciu funkcjonariuszy policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Po zakończeniu czynności przez podmioty współdziałające usunięto pozostałości powypadkowe stwarzające zagrożenie innym uczestnikom ruchu.

W trwających prawie 2 godziny działaniach ratowniczych uczestniczyły zastępy ratownicze
z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz pomoc drogowa.

Źródło: strona internetowa KP PSP w Grajewie
Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Grajewie

24 października 2020 12:56
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: dk 65, skrzyżowanie, DK 61, wypadek,