OSP GLINOJECK Ochotnicza Straż Pożarna GLINOJECK

Wypadek osobówki i ciągnika siodłowego na DK7

Dnia 28.08.2020r. o godzinie 08:00 zostaliśmy zadysponowani według zgłoszenia do wypadku pojazdu ciężarowego z samochodem osobowym, z zakleszczoną osobą w środku, w miejscowości Kondrajec Szlachecki na DK7. 

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, zastaliśmy rozbite pojazdy. Z samochodu ciężarowego marki Renault wyciekały płyny eksploatacyjne a kierowca opuścił pojazd przed naszym przyjazdem i nic mu się nie stało. W rozbitym osobowym Audi znajdował się zakleszczony, ranny kierowca. 

Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia i przystąpilismy do wycinania poszkodowanego. Za pomocą narzędzi hydraulicznych zrobiliśmy "dostęp", wyciągneliśmy i pomogliśmy w przeniesieniu kierowcy do karetki. Po przebadaniu, ranny z licznymi obrażeniami zewnętrznymi został zabrany do szpitala w Płońsku.

W międzyczasie zasypaliśmy sorbentem wszystkie wycieki płynów eksploatacyjnych i odłączyliśmy zasilanie w pojazdach. Po oględzinach grupy dochodzeniowo-śledczej zabrano pojazdy przez pomoc drogową a my uprzątnęliśmy resztki pokolizyjne.

Ruch na czas działań odbywał się wahadłowo. Akcja trwała 5,5 godziny. 

 

Siły i Środki:
JRG Ciechanów x3
OSP KSRG Glinojeck x2
ZRM
Policja Glinojeck
WRD Ciechanów
Grupa Dochodzeniowo-Śledcza
Służba drogowa

28 sierpnia 2020 14:54
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: wypadek, wypadek dk7, osp glinojeck,