OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Wypadek policyjnego radiowozu z ciągnikiem rolniczym. Cztery osoby ranne.

Poważny wypadek radiowozu jadącego na sygnale do zgłoszenia, z którego wynikało, że zagrożone jest ludzkie życie. Niestety w pewnym momencie, podczas wyprzedzania, policyjny bus zderzył się z ciągnikiem rolniczym.  
 
Do zderzenia doszło w poniedziałek, około godziny 21.00 na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Albigowa i Markowa.  
  
Jak informuje serwis lancut.gada.pl, dwóch policjantów, wraz z psem służbowym, jechało o znakowanym radiowozem marki Fiat Ducato na interwencję do Markowej. W związku z przekazaną informacja o zagrożeniu życia, radiowóz jechał z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych. W tym samym kierunku, ciągnikiem rolniczym marki Zetor, jechał 28-letni mieszkaniec Markowej wraz z 16-letnim pasażerem. Policjanci, widząc jadący przed nimi pojazd, rozpoczęli manewr wyprzedzania. W tym samym czasie kierujący ciągnikiem skręcił w lewo.  
 
W wyniku zderzenia, przód radiowozu został zgnieciony, a traktor przewrócił się na bok. Do szpitala trafili wszyscy uczestnicy zdarzenia. Kierujący oraz 16-letni pasażer ciągnika doznali lekkich obrażeń i po badaniach wrócili do domu. W szpitalu natomiast pozostali policjanci, jednak odniesione przez nich obrażenia nie zagrażają życiu. Ranny został również policyjny pies, który został opatrzony przez weterynarza.(fot: Podkarpacie Alarmowo)

16 maja 2018 21:11
Udostępnij na Facebooku