OSP Trzebiatów  Ochotnicza Straż Pożarna Trzebiatów

Wypadek samochodowy DW 102 w okolicy m. Włodarka (gm. Trzebiatów)

W dniu 30.01.2018 r. o godz. 14.34 OSP Trzebiatów została zadysponowana przez SKKP w Gryficach do wypadku samochodowego na DW 102 w okolicy m. Włodarka (gm. Trzebiatów).


Po przyjeździe na miejsce zdarzenia Strażacy zastali samochód ciężarowy marki Mercedes leżący na lewym boku, a ładunek w postaci masy bitumicznej rozsypany na jezdni.


Jak wynika z relacji kierowcy, żeby uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym musiał odbić w prawo, uderzył w stojące przy drodze drzewo, w następstwie czego stracił panowanie nad pojazdem i samochód ciężarowy przewrócił się. Na szczęście kierowcy samochodu ciężarowego, ani innym uczestniką ruchu drogowego nic się nie stało.


Początkowo trasa była całkowicie zablokowana, a następnie policja wprowadziła ruch wahadłowy.


Do zadań Straży należało zabezpieczenie samochodu ciężarowego poprzez odłączenie akumulatorów oraz zabezpieczenie terenu akcji - poprzez usunięcie płynów eksploatacyjnych, części karoserii i masy bitumicznej z jednego pasma jezdni.


Na miejsce wypadku wezwano Służby Drogowe do sprzątnięcia masy bitumicznej z jezdni oraz usunięcia uszkodzonego przez ciężarówkę drzewa.


W akcji ratowniczej udział brali: zastęp WSP Trzebiatów (GBA), zastęp OSP Trzebiatów (SLRt), 2 zespoły policji i zespół PRM.

 

 


Zdjęcia: Wojciech Fudała, gryfickie.info, plut. Radosław Sobczak, plut. Doroszkiewicz

30 stycznia 2018 20:00
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: policja, dw 102, WSP, OSP, trzebiatów, prm,