OSP Trzebiatów  Ochotnicza Straż Pożarna Trzebiatów

Wypadek samochodowy w Trzebiatowie

         W dniu 06.05.2016 r. o godz. 00.21 WSP Trzebiatów została zadysponowana przez SKKP w Gryficach do wypadku samochodowego na ul. Parkowej w Trzebiatowie (w kierunku Niechorza).
         Po przyjeździe na miejsce zdarzenia Strażacy zastali samochód dostawczy zatopiony w rzece Redze. Zespół PRM zajął się już poszkodowaną kobietą - kierowcą pojazdu, która zdążyła wyjść z auta, zanim samochód wpadł do rzeki.
         Do zadań Straży należało zabezpieczenie samochodu przed przemieszczaniem, sprawdzenie terenu wokół miejsca zdarzenia, czy nie ma dodatkowych osób poszkodowanych oraz kierowanie ruchem.
         Policja zajęła się wyjaśnianiem okoliczności wypadku, jak ustalili kobieta omijała zwierzę, które nagle wyskoczyło na jezdnie. Po czym zatrzymała się na poboczu, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku, a pojazd stoczył się do rzeki prawdopodobnie z powodu niezaciągniętego hamulca ręcznego.
         W akcji ratowniczej brały udział KDR z KP PSP w Gryficach, zastęp WSP Trzebiatów (GBA), zastęp OSP Trzebiatów (SLRT), oraz zespół PRM.

6 maja 2016 16:20
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: rzeka, wypadek, trzebiatów,