OSP Pisarzowice Ochotnicza Straż Pożarna Pisarzowice

Wywrócona cysterna i ponad 10 godzin akcji

Kilka minut po pierwszej w nocy 17 listopada 2017 nasza jednostka została zadysponowana do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego na Drodze Wojewódzkiej nr 367 między Kamienną Górą, a skrzyżowaniem drogi na Miszkowice i Raszów.

więcej informacji i zdjęcia na oficjalnej stronie jednostki

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia nasza jednostka zabezpieczyła teren działania od strony Pisarzowic. Na miejscu działały już jednostki PSP Kamienna Góra.
Kierujący ciężarówką został wyciągnięty z kabiny i przekazany pogotowiu.
Jednostka OSP Pisarzowice wysłana została przez dowodzącego akcją na skrzyżowanie drogi DW367 z drogą prowadzącą do Miszkowic i Raszowa w celu kierowania ruchem na objazd.
W tym czasie na miejscu zdarzenia działały jednostki chemiczne oraz wezwana pomoc drogowa.
W nocy bardzo dobrze sprawdziły się montowane do pachołków flary.
Działania przy skrzyżowaniu trwały do około 8:00, kiedy drogę zamknął zarządca barierkami.
Dowodzący akcją zadysponował nas do przywiezienia potrzebnej słomy do neutralizacji wycieku. W celu przewiezienia większej ilości potrzebnych materiałów skorzystaliśmy z lekkiej przyczepki. Na zakończenie działań około godziny 11:00 wspólnie z jednostką PSP Kamienna Góra rozpoczęliśmy mycie jezdni.

Droga była zablokowana do około 12:30. Objazd dla samochodów ciężarowych wyznaczony był przez Lubawkę,a dla osobowych przez Janiszów.

W akcji brały udział jednostki: PSP KamiennaGóra, Pogotowie Ratunkowe Jelenia Góra, Policja Kamienna Góra, PSP JRG1 Wałbrzych (jednostka chemiczna), OSP Janiszów, OSP Leszczyniec i OSP Pisarzowice.

więcej informacji i zdjęcia na oficjalnej stronie jednostki

28 listopada 2017 21:27
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: mączka dolommitowa, cysterna,