OSP Milejczyce Ochotnicza Straż Pożarna Milejczyce

XV Międzynarodowy Zlot Młodzieży Pożarniczej

    W dniach 06-15 lipca 2017 r. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Milejczyc w skladzie: dh. Magda Sawicka, Wiktoria Szpańska, Karolina Trochimiuk, Julia Galimska, Aleksandra Oniskiewicz, Zuzanna Gierasimiuk pod kierownictwem dh Marty Aleksiejuk uczestniczyła w jubileuszowym XV Międzynarodowym Zlocie Młodzieży Pożarniczej w Homlu na Bialorusi. W przedsięwzięciu udział brało 13 drużyn z całego świata: Azerbejdżanu, Białorusi, Bułgarii, Gruzji, Włoch, Kazachstanu, Łotwy, Mołdawii, Rosji, Serbii,Ukrainy, a nawet Pakistanu.
     Zlot jak co roku składał się z wielu konkurencji m.in: sztafety, rozwinięcia bojowego, sportlandii, konkursu z pierwszej pomocy, konkursu na plakat o tematyce ratowniczej, ratownictwa wodnego i wspinaczkowego, jak również wybory na Miss i Mistera Zlotu. W tym roku pobyt dziewcząt przyniósł wiele sukcesów. Nasze druhny zajęły III miejsce w konkursie ,,Darts" - trafianie lotkami w tarczę oraz II miejsce za konkursie Bilbord - czyli plakat o tematyce ratowniczej. Oprócz tego podczas zlotu odbyła się konferencja Międzynarodowej Organizacji ,,Młody Ratownik", na której czele stał Minister Spraw Nadzwyczajnych Republiki Białoruś - W. A. Waszczenko.
    Całość przedsięwzięcia nauczyła wiele nowego w sferze ratownictwa jak rownież przyniosła strażaczkom z Milejczyc znajomości na całym świecie.

20 lipca 2017 19:25
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: bialorus, zlot, zawody, MDP,