OSP Brzeziny Ochotnicza Straż Pożarna Brzeziny

XVI Krajowe Zawody Sikawek Konnych - Śmigiel 14.08.2016 r.

W niedzielę, 14 sierpnia, w Śmiglu odbyły się XVI Krajowe i XIII Europejskie Zawody Sikawek Konnych. My również, po raz pierwszy, braliśmy w nich udział i uplasowaliśmy się na 20 miejscu. Ze względu na rangę i wysoki poziom zawodów jesteśmy zadowoleni z wyników jakie uzyskaliśmy.

Nasz wyjazd był możliwy dzięki wparciu finansowemu i rzeczowemu od lokalnych firm czy instytucji.
Za udzieloną pomoc składamy serdeczne podziękowania dla:
- Drew-Trak Mateusz Warowny
- Bryzbud s.c.
- Muzeum Pożarnictwa w Kraśniku
- Ubojni z Masarnią Tomasz Koryś
- Gminy Stężyca
- Mieczysława Janiec z Garwolina.
- OSP Stara Rokitnia
- OSP Ułęż
- OSP Kozice

Zawody w Śmiglu zostały zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Kościanie wspólnie z Zarządem Głównym ZOSP RP w Warszawie Oddziałem Wojewódzkim Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka i samorządami Powiatu Kościańskiego.

Na zawody zjechały drużyny pożarnicze zagraniczne z: Czech, Węgier, Słowacji i Niemiec oraz z całej Polski. Konkurencje odbywały się w trzech kategoriach: kobiece drużyny pożarnicze (10 drużyn), drużyny zagraniczne (6) oraz męskie drużyny pożarnicze (29). Zwycięskie drużyny męskie i zagraniczne mogły się również ubiegać o Grand Prix Zawodów.

Rywalizację rozpoczęły starty KDP. Pierwsze miejsce zajęła KDP Dąbrowa, drugie KDP Topola Mała, a trzecie KDP Sworawa.
W kategorii drużyn męskiej zwyciężyła OSP Topola Mała, drugie miejsce zajęła OSP Świbie, a trzecie OSP Dąbrowa.
Zagraniczne zespoły zjechały do Śmigla z czterech krajów: Węgier, Słowacji, Niemiec i Czech. Węgry reprezentowały dwie drużyny: z Sümeg i Budapesztu. Słowację drużyna z Senec, Niemcy FF Kallinchen Stadt Zossen, a Czechy dwie drużyny: Ouštice i SDH Jámy. Zwycięzcą została czeska drużyna SDH Jámy, drugie miejsce zdobyła drużyna niemiecka, a trzecie DHZ Senec ze Słowacji.
O Grand Prix zawodów walczyła zwycięska drużyna męska z Polski i zagraniczna. Wygrała OSP Topola Mała.

Podczas zawodów odbył się koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Śmiglu oraz wręczenie honorowych odznaczeń, które otrzymały osoby, szczególnie zaangażowane w propagowanie idei organizacji Europejskich i Krajowych Zawodów Sikawek Konnych. Niedzielnej imprezie towarzyszył pokaz sikawek parowych zaprezentowany przez czeskie drużyny oraz pokazy dziecięcych drużyn pożarniczych z Nietążkowa, Bielewa i Ostrowa Wielkopolskiego.

2 października 2016 12:36
Udostępnij na Facebooku
Zobacz inne informacje z kraju
Brak podobnych newsów