OSP Bielsko Ochotnicza Straż Pożarna Bielsko

XVIII Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

15 maja 2016 roku delegacje z jednostek OSP i poczty sztandarowe z powiatu słupeckiego spotkały się w Słupcy na XVIII Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka. W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, nie tylko z terenu naszego powiatu, ale także z zewnątrz, m.in.: 
- Eugeniusz Grzeszczak – Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Słupcy,
- bryg. Jacek Strużyński - przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Naszą jednostkę reprezentowali:
- dh Tomasz Tomczak – prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Orchowie a zarazem prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku
- dh Łukasz Przybyszewski – naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku
- Poczet sztandarowy w składzie:
  - dh Michał Przybyszewski - dowódca pocztu
  - dh Ryszard Spochacz - sztandarowy
  - dh Karol Przybyszewski - asystujący

Uroczystość rozpoczęła się od zbiórki przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy oraz przemarszu do kościoła p.w. św. Wawrzyńca, gdzie odprawiona została msza święta w intencji strażaków Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych.
Po mszy świętej cały pododdział powrócił na plac przed Komendę Powiatową PSP w Słupcy. Po złożeniu meldunku przez Dowódcę uroczystości Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Poznaniu druhowi Eugeniuszowi Grzeszczakowi nastąpiło przywitanie przybyłych gości przez Burmistrza Miasta Słupca Pana Michała Pyrzyka.

Uroczystość ta była doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń, nominacji na wyższe stopnie służbowe, medali dla wyróżnionych i zasłużonych oraz dyplomów uznania.
Dla naszej jednostki ważnym punktem obchodów było wyróżnienie naszego naczelnika, dh Łukasza Przybyszewskiego, który tydzień wcześniej tj. 8 maja podczas Wielkopolskich Obchodów Dnia Strażaka w Borku Wielkopolskim decyzją Prezydium Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego otrzymał tytuł "Wielkopolski Strażak Roku 2015".
W Słupcy z kolei otrzymał Listy Gratulacyjne z rąk Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Słupcy Eugeniusza Grzeszczaka, Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy jednocześnie Wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP st. bryg. Sławomira Kaczorkiewicza oraz Starosty Powiatu Słupeckiego Pana Mariusza Rogi.
Po zakończeniu uroczystości, na wszystkich czekała strażacka grochówka.

Fot. TwojaSłupca.pl

 

16 maja 2016 21:18
Udostępnij na Facebooku