OSP Ryczów Ochotnicza Straż Pożarna Ryczów

XXV Powiatowy Turniej Halowy MDP - Witanowice 2023

 

28 stycznia 2023 r. odbył się jubileuszowy XXV Powiatowy Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych im. druha Piotra Galasa o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wadowicach. Organizatorem zawodów był Oddział Powiatowy ZOSP RP w Wadowicach przy współpracy z Oddziałem Gminnym ZOSP RP w Tomicach, OSP w Witanowicach, Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Witanowicach, Komendą Powiatową PSP w Wadowicach oraz Gminą Tomice. W zmaganiach, które miały miejsce w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Witanowicach wzięło udział 14 drużyn z terenu powiatu wadowickiego. W tym roku naszą Gminę na tych prestiżowych zawodach reprezentowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Ryczowa.

Zespoły startujące w turnieju składały się z 8 zawodników MDP i pełnoletniego opiekuna. Uczestnicy musieli wykazać się w konkurencjach szybkościowo-sprawnościowych (ćwiczenie bojowe i układanka ratownicza) oraz ćwiczeniach rzutowych (rzut piłeczką do tarczy, rzut kółkiem ringo i rzut piłeczką do wiaderka). Układanka ratownicza polegała na pokonaniu przez każdego zawodnika toru przeszkód oraz przyporządkowaniu sprzętu pożarniczego i medycznego do tabliczek z ich nazwami. W ćwiczeniu bojowym każdy z uczestników musiał z kolei sprawić jeden odcinek linii wężowej poprzez połączenie elementów armatury pożarniczej. Nie mogło oczywiście zabraknąć zadań związanych z pierwszą pomocą oraz konkurencji przeznaczonych dla opiekunów drużyn.

Ostatecznie zwycięsko z rywalizacji wyszła drużyna reprezentująca OSP Jaszczurowa. Miejsca na podium przypadły również przedstawicielom OSP Lanckorona i OSP Stronie. Po zaciętej rywalizacji, w swoim debiucie nasza drużyna zajęła 6. lokatę. Wysokie miejsce było efektem ciężkiej pracy na zbiórkach, ale też głośnego i zorganizowanego dopingu, który zapewniły nasze najmłodsze członkinie. Uczestnicy zmagań otrzymali pamiątkowe koszulki oraz dyplomy, a najlepsze drużyny dodatkowo puchary i nagrody rzeczowe.

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy organizatorom za fantastyczną zabawę, a Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Tadeusza Kościuszki w Ryczowie za udostępnienie sali gimnastycznej na ćwiczenia, które pozwoliły nam odpowiednio się przygotować do zmagań.

 

Zdjęcia: OSP Ryczów, Powiat Wadowicki

9 marca 2023 22:10
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: halowy, Powiatowy, MDP, XXV, Witanowice, 2023, turniej, -,