OSP Ryczów Ochotnicza Straż Pożarna Ryczów

Zabezpieczenie pierwszego etapu 75. Tour de Pologne

4 sierpnia rozpoczęła się 75. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne UCI World Tour. Na liście startowej znalazło się 154 zawodników reprezentujących 22 zespoły.

Start oraz meta pierwszego etapu miały miejsce w Krakowie. Trasa liczyła 134 kilometry i przebiegała m.in. przez gminę Spytkowice. W Bachowicach znajdowała się premia górska (IV kat.), natomiast na granicy Spytkowic i Ryczowa zaplanowana została strefa bufetowa.

Wkład w organizację tego wielkiego sportowego wydarzenia miała także OSP Ryczów. Nasi strażacy wraz z druhami z OSP Półwieś zabezpieczali przejazd kolarzy przez Ryczów wzdłuż drogi krajowej DK 44 oraz drogi powiatowej w kierunku Łączan.

Zwycięzcą pierwszego etapu po finiszu z peletonu został Niemiec Pascal Ackermann z grupy Bora-Hansgrohe. Najlepszy z Polaków - Maciej Paterski (reprezentacja Polski) zajął dziewiątą pozycję. Wyścig potrwa do 10 sierpnia i zakończy się w Bukowinie Tatrzańskiej. W tym czasie kolarze przejadą siedem etapów o łącznej długości 1026 km.

Zdjęcia: OSP Ryczów

7 sierpnia 2018 06:36