OSP Słubice Ochotnicza Straż Pożarna Słubice

Zakończyliśmy zbiórkę elektrośmieci

Dzięki współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach oraz firmy Green Office Ecologic Sp. z o.o. realizowaliśmy zbiórkę elektrośmieci przyczyniając się do dbania o środowisko.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny często zalega w naszych gospodarstwach domowych, zabierając jedynie miejsce. Niestety widzimy również jak różnego rodzaju elektrośmieci zalegają na terenach leśnych zaśmiecając środowisko, stanowiąc zagrożenie dla fauny i flory oraz szpecąc krajobraz.

Wychodząc naprzeciw potrzebom dbania o środowisko Ochotnicza Straż Pożarna w Słubicach podjęła współpracę z firmą Green Office Ecologic Sp. z o.o., która zajmuje się przetwarzaniem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Współpraca ta przyniesie również wymierną korzyść dla naszej jednostki, ponieważ dzięki zebranym elektrośmieciom na konto jednostki trafią środki finansowe, które przeznaczone będą na działalność statutową.

W miniony wtorek, 24-go maja elektrośmieci zgromadzone przy naszej strażnicy zostały odebrane przez przedstawiciela firmy. W załadunku uczestniczyli strażacy z naszej jednostki, przy wsparciu ładowarki teleskopowej należącej do Prezesa jednostki – Marka Tarki. Podziękowania dla wszystkich druhów, którzy wsparli akcję i pomogli dokonać załadunku sprzętu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie naszych działań, za bardzo pozytywny odzew, za dostarczanie elektrośmieci oraz za wiele miłych słów. Szczególne podziękowania należą się dla druhów z OSP w Grzybowie, którzy osobiście odbierali zużyty sprzęt od mieszkańców swej miejscowości, wspierając nasze działania. Dzięki wspólnym działaniom przyczyniamy się do dbania o środowisko, w którym wszyscy razem żyjemy.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/zakonczylismy-zbiorke-elektrosmieci/

28 maja 2022 12:39
Udostępnij na Facebooku