OSP Moryń Ochotnicza Straż Pożarna Moryń

Zalany dom, zalana piwnica oraz powalone drzewo

Akcja 73,74,75/2018

W dniu 12.07.2018 około godziny 3:34 dyżurny SK KP w Gryfinie zadysponowal zastęp z naszej jednostki do Miejscowości Dolsko gdzie woda spływająca  z pól wdarla się do budynku mieszkalnego.

Po dotarciu na miejsce sytuacja była bardzo poważna masa wody wdzierala się do budynku mieszkalnego zalewając między innymi kuchnie korytarz i pokój. Przy pomocy pompy szlamowej oraz pływającej oraz inżektora udało opanować się sytuacje. Po zakończonych działaniach  dostaliśmy kolejne wezwanie tym razem około godziny 5:30 że w miejscowości Stare Objezierze zalało piwnice budynku mieszkalnego. Po dotarciu na miejsce stwierdziliśmy że cała piwnica jest po sufit w wodzie, natychmiast wylaczylismy prąd w całym budynku i przystąpiliśmy do wypompowania wody. Działania zakończono około godziny 6:50.

Nie zdążyliśmy zamknąć remizy dyżurny SK KP w Gryfinie zadysponowal nas do kolejnego zdarzenia tym razem w miejscowości Gądno gdzie na drodze powiatowej znajdowało się drzewo, które blokowoło jeden pas jezdni. Po dotarciu na miejsce zdarzenia usuneliśmy drzewo przy pomocy pilarki do drewna.

Działania zakończono o godzinie 7:25 a w akcji wziął udział jeden Zastęp OSP Moryń 

12 lipca 2018 07:51
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: ZALANIE., piwnica, ULEWA., woda, deszcz,