OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Zamienią 35-letniego Żuka na Fiata Ducato "krokodylków". Radiowóz wycofany z ITD będzie teraz służył strażakom.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomorzanach wymienią wysłużonego, 35-letniego Żuka na Fiata Ducato, przekazanego im przez krakowski oddział Inspekcji Transportu Drogowego. Funkcjonariusze wycofali pojazd ze służby. Teraz posłuży strażakom-ochotnikom.

Fiat Ducato został oficjalnie przekazany druhom pod koniec grudnia 2020 roku. Oficjalnie Inspekcja Transportu Drogowego przekazała pojazd Gminie Olkusz, a ta oddała go do użytkowania strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomorzanach.

- Obecnie OSP Pomorzany wykorzystuje do swoich działań samochód pożarniczy marki Żuk, który został wyprodukowany w 1985 r. Z uwagi na wiek i zużycie techniczne, pojazd ten z trudnością radzi sobie podczas realizowanych przez druhów zadań i wymaga pilnego zastąpienia. Mamy nadzieję, że przekazany samochód ułatwi zadania realizowane przez OSP Pomorzany - informują funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego z Krakowa.

To już kolejne przekazanie wozu ITD strażakom-ochotnikom. Na początku grudnia informowaliśmy o przekazaniu radiowozu z łódzkiej ITD strażakom z OSP Rozprza.

(Fot. WITD Kraków)

12 stycznia 2021 18:23
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: nowy wóz w OSP, ITD, radiowóz w OSP, OSP Pomorzany,