OSP Myscowa Ochotnicza Straż Pożarna Myscowa

Zaopatrzenie w sprzęt Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Myscowej (woj. podkarpackie) to grupa dziewięciu dziewczynek w wieku 10-13 lat, kształcących się w zakresie pożarnictwa i udzielania pierwszej pomocy. Ich opiekunem jest młody i energiczny Sebastian Kłosowski, wiceprezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Myscowej, pomysłodawca utworzenia żeńskiej MDP.

Drużyna powstała w kwietniu 2016 r., a już w czerwcu odniosła pierwsze sukcesy: w V Podkarpackim Biegu Strażaków w kategorii dziewcząt szkół podstawowych 12-letnia Wiktoria Stoś zajęła pierwsze miejsce, a 10-letnia Emilia Frankiewicz - trzecie.

Podczas cotygodniowych spotkań dziewczęta przechodzą szkolenia z zakresu ratownictwa przedmedycznego, poznają sprzęt pożarniczy, przygotowują się do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej oraz powiatowych zawodów pożarniczych. Część z nich marzy o tym, by w przyszłości związać się na stałe ze strażą pożarną.

Dzięki zajęciom MDP dziewczęta podnoszą swoją sprawność fizyczną, aktywnie spędzają czas, propagują wśród rówieśników pozytywne wzorce zachowań. Działalność MDP pozwala im nie tylko na zdobycie cennych umiejętności, ale także zbudowanie i zacieśnienie więzi koleżeńskich, rozwijanie zachowań prospołecznych i działalność wolontaryjną. W planach drużyny na ten rok jest m.in. opieka nad grobami zmarłych strażaków, koncert wigilijny i przedstawienie jasełkowe dla mieszkańców wsi.

Warunkiem udziału w przyszłorocznych zawodach pożarniczych jest posiadanie odpowiedniego umundurowania i sprzętu. Przede wszystkim potrzebne są:
- ubrania koszarowe (koszt to ok. 100 zł za sztukę)
- polary (90 zł za sztukę)
- pasy MDP (50 zł za sztukę)
- hełmy (140 zł za sztukę)
- czapki (20 zł za sztukę)
- dwie hydronetki (640 zł)
- oznaczenia (120 zł)
- cztery noszaki (180 zł)
+ koszta wysyłki

Zakupiony sprzęt i umundurowanie są niezbędne także do godnego reprezentowania Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej podczas różnych uroczystości i zawodów.

Na ten właśnie cel prowadzimy zbiórkę.

Dotychczas udało się zebrać fundusze na zakup koszulek. Własnymi siłami dziewczęta zbudowały również tor do ćwiczeń przygotowujących do zawodów pożarniczych.

Każda zebrana suma przybliży dziewczynki do wymarzonego celu, jakim jest udział w zawodach. W przypadku zebrania większej sumy zostanie ona przeznaczona na zakup obuwia sportowego, potrzebnego do przyszłorocznego Biegu Strażaków.

Nazwisko każdego ofiarodawcy zostanie umieszczone na tablicy darczyńców OSP w Myscowej.

 

 

Wpłaty na rozwój MDP Myscowa należy natomiast kierować na konto OSP Myscowa:
34 8636 1015 2004 1600 0273 0001
W tytule przelewu należy wpisać: MDP Myscowa

lub wpłacać na stronę: https://wspieram.to/mlodzistrazacy

 

19 sierpnia 2016 11:06
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: młodzi strażacy, OSP MYSCOWA, MDP,