OSP Bytnica Ochotnicza Straż Pożarna Bytnica

Zdarzenia ratowniczo gaśnicze Maj 2018

08.05.2018 Pożar traw - 8 maja kilkanaście minut po godzinie 9 zawyła syrena alarmowa na naszej strażnicy. Okazało się, że pobliżu boiska palą się trawy i zagrożony jest las. Po kilku minutach byliśmy już na miejsce stwierdzając pożar traw na długości około 100-150 metrów. Pożar spowodowany był zerwaną linią energetyczną. Zabezpieczając miejsce zdarzenia oczekiwaliśmy na przyjazd pogotowia energetycznego. W między czasie zabezpieczając aby nikt nie zbliżał się do zerwanej linii. Po potwierdzeniu przez pracowników Pogotowia Energetycznego, że prąd został już odcięty przystąpiliśmy do gaszenia. Po zakończeniu działań udaliśmy się zatankować wodę i około godziny 10.30 powróciliśmy do jednostki.

Siły i środki:
OSP Bytnica: GBA
Samochód Interwencyjny Nadleśnictwo Bytnica
Pogotowie Energetyczne

 

09.05.2018 Pożar lasu - Kolejny dzień i kolejny pożar, który powstał od zerwanych linii energetycznych. 9 maja o godzinie 14.44 nasza OSP została zadysponowana do pożaru lasu kilkaset metrów dalej niż wczorajszy pożar. Na miejscu okazało się, że pożar spowodowany został ponownie przez zerwane linie energetyczne. Pożar objął około 5 arów poszycia leśnego a miejscami ogień sięgał ponad 2 metry. Jako pierwsza jednostka na miejscu zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia i przy pomocy tłumic ograniczyliśmy rozprzestrzenianie się ognia. Po potwierdzeniu, że prąd został odcięty podaliśmy dwa prądy wody. Po zalaniu miejsca pożaru zakończyliśmy działania i po około 2 godzinach powróciliśmy do remizy.

Siły i środki:
JRG Krosno Odrzańskie: GBA
OSP Bytnica: GBA
Samochód Interwencyjny Nadleśnictwo Krosno
Służby Leśne
Pogotowie Energetyczne

 

19.05.2018 Konar drzewa na drodze - W sobotę 19 maja około godziny 23 zostaliśmy wezwani do powalonego drzewa na drogę na granicy powiatów. Po dotarciu na miejsce zastaliśmy potężny konar drzewa dębu pomiędzy miejscowościami Gryżyna - Węgrzynice, który zablokował przejazd. Przy użyciu pilarek do drewna konar został pocięty na mniejsze kawałki. Po odblokowaniu drogi wprowadzono ruch wahadłowy a po kilku kolejnych minutach sprzątania droga została całkowicie odblokowana. Około północy zameldowaliśmy się w remizie.

Siły i środki :
OSP Bytnica : GBA

 

30.05.2018 Konar drzewa na drodze - ALARM!(15:21) PM
Droga powiatowa pomiędzy miejscowościami Struga -Łochowice

30 maja nasza jednostka została zadysponowana do miejscowego zagrożenia. Po kilku minutach byliśmy już w drodze jadąc z pomocą. Na miejscu zastaliśmy zablokowaną drogę przez powalony konar drzewa. Przy użyciu pilarki przecięto konar na mniejsze kawałki i usunięto go z drogi. Po wszystkich pracach udaliśmy się w drogę powrotną. Do remizy wróciliśmy około 15.50.

Siły i środki:
OSP Bytnica : GBA

 

 

7 czerwca 2018 11:10
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: PSP, OSP, pożar,