OSP Słubice Ochotnicza Straż Pożarna Słubice

Zdarzenie medyczne w miejscowości Bończa

Obecnie, w czasie panującej pandemii, strażacy bardzo często wyjeżdżają do pomocy Zespołom Ratownictwa Medycznego, zarówno tym naziemnym, jak i Lotniczym.

Dziś, 1-go listopada w godzinach przedpołudniowych otrzymaliśmy od dyżurnego SK KM PSP w Płocku dyspozycję wyjazdu do miejscowości Bończa, w gminie Słubice, gdzie doszło do nagłego zatrzymania krążenia u jednego z mieszkańców. Do zdarzenia udaliśmy się zasępami GBA oraz GLBA-Rt.

Na miejscu sytuacja została potwierdzona, a ratownicy zajęli się poszkodowanym rozpoczynając resuscytację krążeniowo oddechową. Niemal równolegle przygotowane zostało lądowisko dla śmigłowca LPR, który chwilę po naszym przybyciu pojawił się na miejscu. Pilotem śmigłowca przy dzisiejszych działaniach okazał się być druha z naszej jednostki. Opiekę nad pacjentem przejął lekarz i ratownik medyczny, a nasi ratownicy wspierali ich działania, jednocześnie zabezpieczając miejsce przy pomocy parawanu. W trakcie działań na miejsce dotarły zastępy z JRG nr 2 oraz ZRM.

Po trwającej kilkadziesiąt minut walce, niestety nie udało się przywrócić funkcji życiowych poszkodowanego, a obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon 75-cio letniego mężczyzny. W zaistniałych okolicznościach ratownicy przystąpili do sprzątania sprzętu oraz oczekiwania na start śmigłowca. Kiedy załoga HEMS wzbiła się w powietrze działania strażaków zakończyły się i wszystkie zastępy wróciły do swoich strażnic.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

SP-HXO Ratownik 18 Eurocopter EC135P2+ – LPR Baza Płock

W02 111 ZRM S Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku, Stacja Sochaczew?

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/zdarzenie-medyczne-w-miejscowosci-boncza/

1 listopada 2020 15:01
Udostępnij na Facebooku