OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Zderzenie 4 aut i pożar. Ćwiczenia na obwodnicy Radomia

Na drodze S7 przy węźle Wolanów zorganizowano ćwiczenia służb ratowniczych. Ćwiczyli policjanci, strażacy, ale też służby drogowe. Wczoraj około godziny 10 dyżurny KM PSP w Radomiu otrzymał zgłoszenie o wypadku 4 pojazdów - tak rozpoczęły się manewry ratownicze.

Na miejsce zadysponowano strażaków i policjantów, którzy przystąpili do działań ratowniczych. Po dojeździe na miejsce akcji okazało się, że bus przewożący pasażerów zapalił się po zderzeniu. W pozorowanym wypadku poszkodowanych zostało 14 osób.

Celem ćwiczeń było m.in. sprawdzenie efektywności dowodzenia dla zdarzenia masowego, sprawdzenie skuteczności prowadzenia działań ratowniczych przez służby podczas zdarzenia masowego na poziomie powiatu radomskiego, a także doskonalenie organizacji łączności i doskonalenie koordynacji współdziałania jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, Państwowego Ratownictwa Medycznego, policji oraz innych służb.

W ćwiczeniach brały udział siły i środki Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu oraz jednostek OSP z terenu gminy Zakrzew, Wolanów oraz Kowala, ale także policja, zespoły ratownictwa medycznego, pracownicy GDDKiA oraz CPR. Obserwatorami ćwiczeń byli także uczniowie klas policyjnych Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza z Szydłowca, a w role osób poszkodowanych wcielili się uczniowie z radomskiego Zespołu Szkół Samochodowych.

Akcja ratunkowa trwała blisko trzy godziny. Po jej zakończeniu do działań przystąpili policjanci z grupy operacyjno-procesowej, której celem było ustalenie przyczyn i przebiegu zdarzenia.

(Fot. KM PSP w Radomiu, KWP w Warszawie)

11 października 2018 08:02
Udostępnij na Facebooku