OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Zderzenie ciężarówki z osobówką. Z auta odpadło koło!

Siła zderzenia była tak duża, że kabina ciężarówki została poważnie uszkodzona, a z samochodu osobowego odpadło tylne koło. Kobieta podróżująca osobówką trafiła do szpitala. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 8 na drodze ekspresowej S 22 przy węźle Braniewo Północ.

- W wypadku uczestniczył pojazd osobowy, którym podróżowała obywatelka Federacji Rosyjskiej oraz samochód ciężarowy. Strażacy oprócz zabezpieczenia miejsca zdarzenia, udzielili pomocy poszkodowanej kobiecie, która następnie została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego i przewieziona do szpitala. Dodatkowo przystąpiono do skutecznej neutralizacji wycieku oleju silnikowego oraz paliwa z ciągnika siodłowego z uwagi na bliskość rzeki Pasłęki. Z drogi ekspresowej usunięto rozrzucone elementy konstrukcyjne rozbitych pojazdów - relacjonuje mł. bryg. Ireneusz Ściborek, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Braniewie.

W akcji brały udział trzy zastępy z KP PSP w Braniewie, zastęp Wojskowej Straży Pożarnej, OSP Lipowina, funkcjonariusze policji, zespół ratownictwa medycznego oraz operator drogi, który wspierał strażaków podczas likwidacji i usuwania zdarzenia.

(Fot. KP PSP Braniewo)

25 października 2018 12:46
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: wypadek ciężarówki, auto rozpadło się,