OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Zderzenie dwóch ciężarówek i osobówki. Na miejscu grupa ratownictwa chemicznego.

Po zderzeniu naczepa jednej ciężarówki przewróciła się w poprzek drogi, druga ciężarówka wpadła do rowu. Z uszkodzonych pojazdów wyciekał olej napędowy, dlatego na miejsce wezwano m.in. grupę ratownictwa chemicznego z Warszawy. Do zdarzenia doszło w sobotę około 8:30 w Czaplinku na DK50.

- Doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych oraz samochodu osobowego. Jeden z samochodów ciężarowych, zjechał do rowu a drugi przewrócił się na bok blokując na całej szerokości jezdnię. Doszło do uszkodzenia zbiorników paliwowych. Na miejsce została wezwana specjalistyczna jednostka ratownictwa chemicznego JRG 6 z Warszawy - relacjonuje Wawa Hot News 24.

W akcji ratowniczej uczestniczyły zastępy PSP z Piaseczna i Warszawy oraz OSP z Góry Kalwarii i Czaplina.

- Łącznie pojazdami podróżowały cztery osoby, wszystkie opuściły samochody o własnych silach. Ratownicy medyczni, którzy byli na miejscu, nie musieli interweniować. Ze względu na wycieki oleju napędowego strażacy początkowo położyli pianę w celu zabezpieczenia rozlewiska. Następnie dojechała grupa ratownictwa chemicznego z Warszawy, która go zabezpieczy. Dopiero wtedy możliwe będzie postawienie pojazdów na koła – mówił na antenie TVN24 Łukasz Darmofalski, rzecznik piaseczyńskiej straży pożarnej.

(Fot. Wawa Hot News 24)

10 października 2020 12:29
Udostępnij na Facebooku