OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Zderzenie motocykla z samochodem pod Opatowem. Dwie osoby zginęły.

Motocyklista i pasażer samochodu osobowego zginęli na miejscu wypadku, do którego doszło w niedzielę po południu w Kurowie w woj. świętokrzyskim. Kierowca osobowego mercedesa trafił do szpitala.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że doszło do zderzenia motocykla Honda z samochodem osobowym Mercedes. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy ZRM w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej u jednej z osób biorących udział w zdarzeniu - informuje kpt. Grzegorz Staniek z Komendy Powiatowej PSP w Opatowie.

Po zderzeniu samochód przewrócił się na bok, a motocykl wypadł z drogi i zatrzymał się w rowie. W wypadku zginęły dwie osoby - 32-letni motocyklista oraz 31-letni pasażer mercedesa. 29-letni mężczyzna kierujący samochodem został przewieziony do szpitala.

Policja ustala, jak doszło do wypadku. W działaniach trwających ponad 5 godziny uczestniczyły: 2 zastępy z JRG PSP Opatów oraz jednostka OSP Lipnik.

(Fot. kpt. Bernard Bednarczyk / KW PSP Kielce)

12 czerwca 2019 10:23
Udostępnij na Facebooku