OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Zderzenie trzech aut. Mężczyzna uwięziony pod skrzynią ładunkową

Kierowca busa zatrzymał się przy innym aucie, które uległo awarii. Gdy próbował pomóc, w oba pojazdy uderzył samochód osobowy. Dwie osoby zostały poważnie ranne. Do wypadku doszło wczoraj około 19:30 na drodze wojewódzkiej nr 426 w pobliżu Zawadzkiego.

Osobowy bus zepsuł się i zatrzymał się na poboczu. Z pomocą kierowcy zepsutego auta przyjechał bus z paką ładunkową. Podczas próby uruchomienia zepsutego pojazdu, w tył dostawczego busa uderzył samochód osobowy, po czym zjechał do rowu. W wyniku zderzenia, skrzynia ładunkowa spadła z busa i przygniotła jednego z mężczyzn. Drugi z mężczyzn został przygnieciony, gdy stał między busami w chwili wypadku.

Strażacy przy pomocy poduszek pneumatycznych i klinów uwolnili mężczyznę, przygniecionego skrzynią ładunkową i przekazali załodze śmigłowca LPR "Ratownik 13". Drugi z poszkodowanych mężczyzn został przewieziony do szpitala karetką.

Okoliczności wypadku ustala policja.

W zdarzeniu brały udział: GBA-Rt z JRG KP PSP Strzelce Opolskie, GBA-Rt z OSP Zawadzkie, GCBA z OSP Zawadzkie, GBA-Rt z OSP Kielcza, śmigłowiec LPR - Ratownik 13 z bazy we Wrocławiu, dwie karetki pogotowia ratunkowego, dwa patrole policji.

Fot. OSP Zawadzkie

 

25 września 2018 16:32
Udostępnij na Facebooku