OSP Wojciechów Ochotnicza Straż Pożarna Wojciechów

Zebrania sprawozdawczo-wyborcze 2016

Rok 2016 to rok zebrań sprawozdawczo-wyborczych we wszystkich jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju. Kampania sprawozdawczo-wyborcza rozpoczęła się wraz z 1 stycznia 2016 roku i potrwa do końca marca. W tym czasie należy przeprowadzić zebrania, na których zostaną wybrane nowe władze w jednostkach.

Zebrania zazwyczaj przebiegają wg z góry ustalonego programu, który jest przyjmowany przez Walne Zebranie zaraz na początku obrad. Niejednokrotnie to wielkie wydarzenie dla jednostki jest okraszane o występy lokalnych zespołów artystycznych lub strażackie orkiestry dętę. Dlaczego jest to takie ważne spotkanie? A dlatego, że zbiera się najwyższa władza w jednostce, Walne Zebranie wszystkich członków. To ten organ ma prawo o ostatecznym decydowaniu w sprawach związanych z jednostką, to właśnie Walne Zebranie członków OSP jest organem nadrzędnym nad Zarządem jednostki i może uchylić uchwały zawarte na posiedzeniu Zarządu jednostki.

Walne Zebranie to wydarzenie takie, w trakcie którego raz do roku zbiera się cała brać strażacka danej jednostki. Ten fakt wymaga odpowiedniego przygotowania oraz ubioru. Należy dbać o to, aby na zebrania sprawozdawczo-wyborcze przychodzić w mundurze galowym i to nie dotyczy się tylko odpowiednich szczebli władzy i zarządów ale również szeregowych strażaków. Dbałość o odpowiednie przygotowanie estetyczne powinien przejąć na siebie Prezes danej jednostki.

Na zebranie są zapraszani goście z zewnątrz, przedstawiciele samorządu lokalnego ze wszystkich szczebli administracji publicznej. Udział też zaszczycają swoją obecnościa komendanci powiatowi/miejscy lub inni przedstawiciele jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na obecność tych wszystkich gości dbałość o jak należyte przygotowanie zebrania powinna być jak największa bo hojdując zasadzie: "jak nas widzą tak nas piszą" jeżeli dobrze to zorganizujemy to dobre imię jednostki będzie przekazywane z ust do ust. 

Należy także dołożyć wszelkich starań by dokumentacja z zebrania sprawozdawczo-wyborczego była przygotowana i wypełniona rzetelnie i wg stanu faktycznego. Pamiętajmy, że w/w "papiery" są przekazywane do wyższych szczebli Związku.

W Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojciechowie pomimo przeprowadzonych w roku 2014 wyborów również one się odbędą.

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze w OSP KSRG Wojciechów odbędzie się tradycyjnie już w Tłusty Czwartek dnia 4 lutego o godz. 17:00 w remizie OSP Wojciechów.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców, społeczność Wojciechowa i okolic oraz druhów z innych jednostek na najważniejsze zebranie dla wojciechowskich strażaków.

26 stycznia 2016 17:28
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: wojciechów, lubelski, lubelskie, OSP, KAMELA, ksrg, straz,