OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

Zebranie sprawozdawcze

W czwartek, 27 lutego 2020 roku, odbyło się walne zebranie sprawozdawcze, na które przybyli: Prezes Zarządu – Jacek Rutkowski, Pierwszy Wiceprezes Zarządu – Marcin Bilik, Doradca Prezesa Zarządu – Andrzej Kadziński, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wronki – Robert Dorna, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach – mł. bryg. Ireneusz Pers oraz Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP we Wronkach – dh Andrzej Liszkowski. Zebranie otworzyła i zaproszonych gości powitała Prezes OSP Amica dh Marta Napierała – Werner. Tego typu spotkanie – tak jak w innych jednostkach jest okazją do podsumowań, podziękowań oraz przedstawienia planów na przyszłość.

Strażacy z Amiki w zeszłym roku 60 razy wyjeżdżali do różnych zdarzeń, w tym 4 razy poza gminę Wronki. Działalność druhów to nie tylko pomaganie podczas akcji, ale również uczestniczenie w spotkaniach z dziećmi i uczenie ich zasad udzielania pierwszej pomocy czy przybliżanie im strażackiego fachu. Druhowie z Amiki wspierają także fundację Amicis, pomagając im w przedsięwzięciach, o czym wspomniał obecny na zebraniu prezes Amica S.A. Jacek Rutkowski.

Walne zebranie to również okazja do wręczenia odznaczeń dla druhów. Druh Rafał Fręśko, Paweł Konkol i Paweł Kwiatecki otrzymali odznaczenie za wysługę 20 lat w mundurze strażackim. Wręczenia odznaczeń dokonali: dh Andrzej Liszkowski – prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych we Wronkach oraz dh Marta Napierała Werner – prezes OSP Amica

Jednostka poza licznym kursami i szkoleniami, może pochwalić się nowym sprzętem, który trafił na wyposażenie. Przyczepa gaśnicza, miernik wielogazowy, kamizelka asekuracyjna, agregat prądotwórczy, podpory do stabilizacji pojazdów czy nowe ubrania specjalne pomogą druhom nieść pomoc i dbać o bezpieczeństwo – nie tylko w Amice.

11 marca 2020 16:49
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: ospamica, zebraniewalne,