OSP Milejczyce Ochotnicza Straż Pożarna Milejczyce

Zebranie sprawozdawcze ZOG ZOSP RP W Milejczycach

     Dnia 17 lutego 2017 roku w siedzibie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Milejczycach odbyło się podsumowujące zebranie sprawozdawcze za 2016 rok. W zebraniu prócz miejscowych strażaków ochotników oraz dziewcząt z Młodziezowej Drużyny Pożarniczej swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Milejczyce Jerzy Iwanowiec oraz Komendant Powiatowy PSP w Siemiatyczach st. bryg. mgr inż. Jerzy Sitarski.
       Na zebraniu przedstawiono działalność ratowniczą, kulturalną, stan orgaznizacyjny oraz sprawozdanie finansowe za rok 2016, jak również zaprezentowano plan działania na 2017 rok. Zarządowi Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Milejczycach udzielono absolutorium.
        Ochotnicza Straż Pożarna w Milejczycach liczy 75 członków z czego : 17 członkiń MDP, 49 członków zwyczajnych, oraz 9 członków honorowych. W roku 2016 OSP w Milejczycach brała udział w działaniach ratowniczych 25 razy w tym: 10 razy podczas gaszenia pożarów, 14 razy w likwidacji miejscowych zagrożeń oraz 1 raz miał miejsce fałszywy alarm. W przedstawianym roku sprawozdawczym odbyły się 2 posiedzenia zarządu i 5 innych zebrań. Był to także  rok dużych sukcesów, ponieważ Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza po raz kolejny została Mistrzem Podlasia w sporcie pożarniczym obraniając swój tytuł sprzed dwóch lat.
             Całość spotkania odbyła się w przyjaznej atmosferze. Był to czas, kiedy poruszono wiele ważnych tematów m.in piorytetowe sprawy planowane na bieżacy rok - zakup sztandaru oraz obchody 90-lecia powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Milejczycach.

18 lutego 2017 16:26
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: zebranie, milejczyce, OSP, sprawozdanie,