OSP Szczytno Ochotnicza Straż Pożarna Szczytno

Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze

W dniu 26 lutego 2016 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczytnie. Niewątpliwie punktem na który oczekiwali druhowie (poza tradycyjnymi sprawozdaniami z działalności za okres ostatniego roku, ale także ostatnich 5 lat), były wybory nowych władz naszego stowarzyszenia. Trzeba jednak stwierdzić, że wbrew obawom odbyły się one sprawnie i szybko.

W trakcie dyskusji przypomniano, że OSP Szczytno jest najstarszą jednostką w powiecie szczycieńskim, powstałą w 1885 r. W wyniku zmian ustrojowych po II Wojnie Światowej, na bazie OSP powstała jednostka zawodowej straży pożarnej. W 2003 r. grupa inicjatywna, reaktywowała działalności OSP Szczytno.

Nasza jednostka jest dość specyficzna ponieważ: nie posiadamy samochodu pożarniczego, siedzibą jest Komenda Powiatowa PSP i jak do tej pory nie prowadzimy działalności ratowniczej. Ale posiadamy w swoich szeregach wspaniałą młodzież, z którą przede wszystkim prowadzimy działalność charytatywną (o tym napiszę innym razem), szkoleniową i sportową. Nie sposób nie wspomnieć o dziecięcej drużynie pożarniczej, gdzie prym wiedzie nasz 2 letni druh.

Jednym z najważniejszych punktów zebrania było przedstawienie propozycji zmian w Statucie OSP Szczytno. Wszyscy członkowie OSP otrzymali wcześniej projekt zmiany Statutu, więc dyskusja była konstruktywna i merytoryczna, czego finałem było głosowanie i podjęcie uchwały. W chwili obecnej trwa procedura weryfikacji Statutu OSP Szczytno w Sądzie Rejonowym w Olsztynie.

W imieniu Zarządu OSP Szczytno dziękuję serdecznie wszystkim naszym druhnom i druhom za dotychczasowe zaangażowanie i działalność.

                                                                                                                                                            tekst:Z. Stasiłojć, zdjęcia: A. Krzyżak

31 marca 2016 21:23
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: zebranie, Szczytno, OSP,