OSP  GRAJEWO Ochotnicza Straż Pożarna GRAJEWO

Zerwane dachy i połamane drzewa

Zerwane dachy i połamane drzewa - tak wyglądała dzisiejsza (19.02.2022 r.) służba strażaków PSP i społeczna służba druhów OSP na terenie powiatu grajewskiego. Jednostka OSP KSRG Grajewo dysponowana była przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Grajewie pięć razy do usunięcia skutków silnego wiatru, tj. do powalonych drzew oraz zerwanych dachów.

Pierwszym zdarzeniem do którego zadysponowano naszą jednostkę było przeprowadzenie interwencji na ul. Kolejowej w Grajewie przy zerwanym dachu na budynku Przychodni Rejonowej Nr 2. Następnie udaliśmy się na ul. Strażacką, gdzie na parkingu drzewo przewróciło się na samochód osobowy. Do przewróconego drzewa zadysponowano nas też na ul. Koszarową. Jednostka nasza wezwana też została do zerwanego dachu na budynku gospodarczym w miejscowości Kozłówka gm . Rajgród.

Silny wiatr na terenie powiatu grajewskiego spowodował szereg zniszczeń czego skutkiem było kilkadziesiąt odnotowanych zdarzeń. Na terenie województwa podlaskiego prędkość wiatru sięgała 90 km/h a lokalnie nawet 100 km/h. Na szczęście we wszystkich przypadkach nie było osób poszkodowanych, a prognozowana prędkość wiatru przedstawia tendencję spadkową.

Opracowanie: dh Tomasz Gardocki
Zdjęcia: dh Zdzisław Kozikowski, dh. Mariusz Chrzanowski, dh. Jakub Nicewicz, dh Patryk Dębiński

19 lutego 2022 20:48
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: zerwany dach, wiatr,