OSP Wojciechów Ochotnicza Straż Pożarna Wojciechów

Zimowisko w Remizie

Już po raz kolejny strażacy OSP KSRG Wojciechów wspólnie z instruktorami Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie zorganizowali dla dzieci z gminy Wojciechów "NOCOWISKO" w Remizie OSP KSRG Wojciechów.

W zimowisku wzięły udział dzieci z różnych grup wiekowych a nieocenioną pomocą dla organizatorów okazało się wsparcie grupy gminazjalistów oraz absolwentów wojciechowskiego gminazjum.

Wieczór owocował w wiele atrakcji, zabaw, gier zespołowych. Obowiązkowym elementem okazało się wspólne opowiadanie strasznych historii po których ciężko było maluchom zmrużyć oko. Późnym wieczorem odbyła się gra terenowa oraz wieczorne szusowanie na amatorskim stoku saneczkowym potocznie zwanym "górką".

"NOCOWISKO" nie tylko bawi ale też uczy, ponieważ w trakcie odbyło sie zarówno dla małych jak i dużych szkolenie z postępowania z osobą nieprzytomną napotkaną przygodnie oraz instruktaż wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie szkoleniowym z wykorzystaniem Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego AED. Szkolenie poprowadził ratownik medyczny, Prezes OSP KSRG Wojciechów.

Fantom jak i defibrylator AED stanowi wyposażenie Strażackiej Grupy Szkoleniowej powstałej na bazie OSP KSRG Wojciechów.

Następnego dnia na uczestników "NOCOWISKA" czekała strażacka pobudka.

Większość zebranych orzekła, że mimo niewyspania będą czekać kolejny rok by w kolejne zimowe ferie znów wziąć udział w STRAŻACKIM NOCOWISKU.

6 lutego 2017 18:37
Udostępnij na Facebooku