OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Zmarł Henryk Kucharski, nestor i legenda pożarnictwa.

W wieku 95 lat zmarł  założyciel i honorowy prezes OSP Teresin. Henryk Kucharski przez całe życie był związany ze strażą pożarną.  
    
Henryk Kucharski urodził się 3 stycznia 1923 w Granicach, gminie Szymanów. W 1941 dołączył do jednostki Straży Pożarnej w Niepokalanowie, a gdy powstała jednostka OSP Teresin, był jednym z pierwszych jej prezesów. Przez lata służył doświadczeniem i radą młodszym druhom.  
 
W 2001 roku został Honorowym Obywatelem Gminy Teresin, otrzymał też wiele innych wyróżnień i nagród. Pełnił stałą służbę strażacką, jako honorowy starszy kapitan i honorowy prezes OSP Teresin. W 2013 roku Henryk Kucharski wydał autobiograficzną książkę Okruchy wspomnień.   
   
Pogrzeb odbędzie się w środę 29 sierpnia. Obrzędy rozpoczną się wystawieniem Ciała w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Teresinie o godzinie 11:30. O godzinie 12:00 trumna zostanie przeprowadzona ulicami Teresina w asyście sztandarów, pododdziałów oraz samochodów Straży Pożarnej do Bazyliki w Niepokalanowie, gdzie o godzinie 13:00 odbędzie się msza żałobna. Po mszy ciało zostanie odprowadzone na cmentarz parafialny w Paprotni.  
  
(fot: KW PSP Warszawa)

27 sierpnia 2018 09:21
Udostępnij na Facebooku