OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Zmarła druhna Emilia Jadczak. Przegrała walkę z chorobą.

Emilia Jadczak z OSP Mikołajew była założycielką Fundacji Mała Straż i Dziecięcej Drużyny Pożarniczej przy OSP Łódź-Mikołajew. Druhna chorowała na rzadki nowotwór szpiku kostnego.

Emilia ogromną część swojego życia poświęciła pomocy innym. Założyła Fundację Mała Straż, której głównym zadaniem była pomoc małym ofiarom pożarów, poszkodowanym dzieciom i młodzieży. Organizowała także wiele akcji charytatywnych.

Gdy okazało się, że zachorowała na rzadką chorobę nowotworową, strażacy PSP oraz druhowie OSP organizowali akcje rejestracji dawców szpiku, bowiem jedynym ratunkiem mógł być właśnie przeszczep szpiku.

Niestety Emilii nie udało się wygrać z chorobą.

- Dziś dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Druhna Emilia Jadczak z OSP Mikołajew niestety przegrała walkę z chorobą. Swoim życiem pozostawiłaś świat piękniejszym. Będzie nam Ciebie brakowało! Emi... na zawsze pozostaniesz w naszych sercach! Cześć Twojej pamięci! - piszą strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Łodzi.

Swoją druhnę żegnają też strażacy z OSP Łódź-Mikołajew.

- Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 12 Października br. zmarła nagle nasza Koleżanka i Przyjaciółka druhna Emilia Karpicka-Jadczak. Na Zawsze W Naszych Sercach. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną, składając najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia. Będzie nam Ciebie brakowało Emilko! Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną, składając najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia. Będzie nam Ciebie brakowało Emilko! - piszą druhowie.

(Fot. KM PSP Łódź)

12 października 2021 13:39
Udostępnij na Facebooku