OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Znamy datę pogrzebu Eweliny Marchlewskiej. Druhna będzie żegnana zgodnie z ceremoniałem pożarniczym.

Komenda Miejska PSP w Toruniu poinformowała o dacie pogrzebu Eweliny Marchlewskiej, druhny OSP Czernikowo, która zginęła w czwartkowym wypadku wozu bojowego. Strażacy jechali alarmowo do pożaru, w trakcie dojazdu ich wóz zderzył się z ciężarówką.

Ewelina Marchlewska miała 29 lat. Była nie tylko druhną OSP, ale też pielęgniarką. Prracowała także jako ratowniczka medyczna w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Rydygiera w Toruniu.

Druhna zginęła w wypadku, do którego doszło w czwartek około godziny 5:00 w Czernikowie. Była w wozie strażackim OSP Czernikowo, który na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ul. Słowackiego zderzył się z ciężarówką.

Jak poinformowała Komenda Miejska PSP w Toruniu, pogrzeb druhny Eweliny Marchlewskiej odbędzie się w dniu 06.12.2021 r. o godz. 10.00 w Kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła przy ul. 3 Maja 13, 87-640 Czernikowo.

- Pogrzeb odbędzie się zgodnie z ceremoniałem pożarniczym, staramy się także, aby był także pełen ceremoniał państwowy - mówi kpt. Przemysław Baniecki, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Toruniu.

W wypadku zginął także 62-letni Jan Zdzisław Kwiatkowski, również druh OSP Czernikowo, na co dzień pracujący jako konserwator w Urzędzie Gminy w Czernikowie. Data jego pogrzebu nie jest jeszcze znana.

(Fot. Facebook/Powiślańska Szkoła Wyższa, Urząd Gminy Czernikowo, Pomoc Drogowa Truck J&J Hejnowicz, TVN24/x-news, KMP Toruń)

3 grudnia 2021 16:01
Udostępnij na Facebooku