OSP Ochotnicza Straż Pożarna

ZOSP RP apeluje: Uczcijmy pamięć Powstańców Warszawskich

- Niech w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 przez minutę ciągły sygnał syren na remizach Ochotniczych Straży Pożarnych w całej Polsce będzie wyrazem hołdu i pamięci dla Bohaterów sierpnia 1944 roku - apeluje do wszystkich strażaków OSP w Polsce Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Z apelem o godne uczczenie pamięci Powstańców zwrócił się do strażaków-ochotników w całej Polsce Waldemar Pawlak. Chodzi o włączenie syren alarmowych 1 sierpnia o godzinie 17:00 jako symbolu pamięci o bohaterach. Sygnał alarmowy powinien wybrzmiewać przez minutę.

- Zachowajmy w naszych sercach Powstanie Warszawskie, które było największą akcją zbrojną podziemia antyhitlerowskiego w okupowanej przez Niemców Europie. 1 sierpnia 1944 roku do walki w stolicy przystąpiło prawie 50 tysięcy powstańców. Wśród nich byli również strażacy ze Strażackiego Ruchu Oporu "Skała", którzy nie tylko gasili warszawskie pożaru, ale też niejednokrotnie przelali swą krew - pisze Waldemar Pawlak.

(Fot. arch. OSP Słubice)

31 lipca 2020 12:17
Udostępnij na Facebooku