OSP Bielsko Ochotnicza Straż Pożarna Bielsko

ZOSTAŃ W DOMU

„ZOSTAŃ W DOMU"


Sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest dość poważna, ale nie należy panikować. Zamknięte są szkoły, kina, teatry, restauracje, bary i inne miejsca rozrywki. Dzieje się tak w trosce o Nasze bezpieczeństwo. Pamiętajmy jednak, że to od Nas zależy, czy uda się zwalczyć koronawirusa i w jakim czasie.


Apelujemy, aby na czas kwarantanny, pozostać w swoich domach. Kto ma taką możliwość, niech pracuje zdalnie. Jeżeli już robimy zakupy na zapas, to je róbmy racjonalnie a następnie udajmy się do domów. W miarę możliwości odłóżmy załatwianie wszelkich spraw urzędowych na później bądź wykorzystajmy do tego środki teleinformatyczne i telekomunikacyjne. Zdecydowanie kwarantanna to nie jest czas spotkań z rodziną czy znajomymi. W tym momencie potraktujmy sprawę poważnie, co pozwoli szybko wrócić do normalności.


Pamiętaj o częstym myciu rąk wodą z mydłem i unikaj dotykania oczu, nosa i ust. Kiedy kaszlesz lub kichasz, zawsze zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Zachowaj bezpieczną odległość (1–1,5 m) od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.

16 marca 2020 21:52
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: w, koronawirus, domu, choroba, bielsko, zagrożenie, OSP, UWAGA, wirus, zostań,