OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Bohaterski strażak nagrodzony. W prywatnym czasie uratował mężczyznę.

Asp. Adam Waszkiewicz widząc mężczyznę, potrzebującego pomocy zatrzymał prywatny samochód i ruszył do pomocy. Dzięki jego działaniom udało się przywrócić czynności życiowe starszego mężczyzny.

Asp. Adam Waszkiewicz na co dzień pracuje jako ratownik specjalista w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 KM PSP w Białymstoku.

W prywatnym czasie strażak uratował życie potrzebującemu. Zdarzenie miało miejsce w Białymstoku przy ulicy Mickiewicza. Strażak widząc zaistniałą sytuację, zatrzymał prywatny samochód i po rozpoznaniu sytuacji bez wahania udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu. Dokonał oceny stanu zdrowia mężczyzny i po stwierdzeniu braku oddechu i tętna, udrożnił mężczyźnie drogi oddechowe, następnie przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po krótkiej chwili mężczyźnie przywrócono czynności życiowe, a następnie został on przekazany przybyłemu na miejsce zespołowi Ratownictwa Medycznego. Asp. Adam Waszkiewicz przyczynił się do uratowania ludzkiego życia, bez wahania udzielając pierwszej pomocy.

Za godną naśladowania postawę otrzymał od wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego list gratulacyjny oraz upominek.

(Źródło, fot. Podlaski Urząd Wojewódzki)

23 września 2020 13:23
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: bohaterski strażak, ratunek po służbie,
Zobacz inne informacje z kraju
Brak podobnych newsów