OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Ciężarówka dachowała na trasie S7. Przewożony ładunek rozsypał się po drodze.

Do wypadku doszło około 3:30 w nocy na trasie S7 w pobliżu Ostojowa w woj. świętokrzyskim. Kierowcy pojazdu po wypadku udało się samodzielnie wydostać ze zniszczonej kabiny. Ruch na drodze przez wiele godzin był utrudniony.

- Po godzinie 3:30 do stanowiska kierowania KP PSP w Skarżysku-Kamiennej wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na drodze S-7. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy straży pożarnej z JRG Skarżysko-Kamienna oraz OSP Suchedniów. W momencie przybycia ratowników PSP i OSP na miejsce wypadku i dokonania rozpoznania stwierdzono, że samochód ciężarowy marki Renault (ciągnik siodłowy z naczepą) zjechał z jezdni na pas zieleni gdzie uderzył w metalowe bariery oddzielające pasy ruchu drogi a następnie dachował. Kierowca pojazdu mimo silnie zdeformowanej kabiny pojazd opuścił o własnych siłach nie odnosząc żadnych obrażeń ciała - informuje kpt. Tomasz Kandyba z Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej.

Przybyli ratownicy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu napięcia od baterii akumulatora w uszkodzonym pojeździe przystąpili do zabezpieczenia uszkodzonych zbiorników paliwa oraz oleju hydraulicznego z których nastąpił wyciek. Na miejsce zdarzenia został dodatkowo zadysponowany samochód ratownictwa chemiczno ekeologicznego z JRG Skarżysko-Kamienna. Następnie ratownicy zabezpieczyli częściowo rozsypany na jezdnię ekogroszek który był przewożony na naczepie pojazdu. W związku z poważnymi uszkodzeniami infrastruktury drogowej - zniszczona metalowa bariera oddzielająca pasy ruchu drogi - został również powiadomiony zarządca drogi, który zadysponował firmę do usuwania skutków tego typu zdarzeń. Na czas prowadzonych działań ratowniczych policja na pasie ruchu w kierunku Warszawy wstrzymała całkowicie ruch i wyznaczyła objazdy.

W działaniach usuwania skutków wypadku brało udział pięć zastępów straży pożarnej z JRG Skarżysko-Kamienna oraz OSP Suchedniów w tym ratownictwa technicznego oraz chemiczno ekologicznego łącznie 20 ratowników, trzy patrole policji oraz pracownicy firmy zadysponowanej przez zarządcę drogi.

(Źródło, fot. KP PSP Skarżysko-Kamienna)

17 maja 2019 18:12
Udostępnij na Facebooku