OSP Orzysz Ochotnicza Straż Pożarna Orzysz

Ćwiczyli ratownictwo wysokościowe

Dzisiaj (sobota - 9 kwietnia) pięciu ratowników z OSP Orzysz uczestniczyło w specjalistycznym szkoleniu z zakresu ratownictwa wysokościowego zorganizowanym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi. W szkoleniu uczestniczyło łącznie szesnastu strażaków z powiatu piskiego (OSP Biała Piska i OSP Ruciane Nida), a także kilkunastu druhów z terenu powiatu gołdapskiego.
- Szkolenie było bardzo ciekawe, interesujące i fajne. Poznaliśmy do czego służy sprzęt do ratownictwa wysokościowego który posiadamy jak go użyć i jak się nazywa. Okazało się że jesteśmy dosyć dobrze wyposażeni. Brakuje nam tylko kilku drobnych elementów wyposażenia do profesjonalnej pracy m. in. drabiny nasadkowej minimum dwu elementowej, liny i bloczka. Naszym chłopakom szkolenie spodobało się i są chętni kontynuować ćwiczenie poznanych umiejętności - powiedział Michał Domusiewicz - zastępca naczelnika orzyskiej jednostki OSP a zarazem uczestnik szkolenia.
Dziękujemy Komendzie powiatowej PSP w Gołdapi za organizację oraz Komendzie Powiatowej w Piszu za koordynację udziału naszych ratowników w ćwiczeniach.
Mariusz Semenowicz

9 kwietnia 2016 21:21
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: osp orzysz, Gołdap,