OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Dwóch mężczyzn zginęło w zderzeniu dwóch samochodów w Lublinie

Dwóch mężczyzn zginęło, dwie osoby trafiły do szpitala - to tragiczny bilans wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu al. Witosa oraz ul. Moritza w Lublinie.

Do wypadku doszło w czwartek rano. 

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów PSP stwierdzono, że w jednym z samochodów osobowych znajduje się trzech nieprzytomnych mężczyzn i są uwięzieni w pojeździe. U dwóch mężczyzn stwierdzono brak funkcji życiowych. W drugim pojeździe znajdowała się przytomna kobieta. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu i uwolnieniu osób poszkodowanych z samochodu marki Audi przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Strażacy wraz z ratownikami medycznymi przystąpili do reanimacji osób poszkodowanych - informuje st. kpt. Andrzej Szacoń ze straży pożarnej w Lublinie.

Pomimo długotrwałego wysiłku ratowników lekarz stwierdził zgon dwóch mężczyzn w wieku ok. 35 lat. Do szpitala przetransportowano mężczyznę w wieku ok. 35 lat oraz kobietę w wieku ok. 60 lat. W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy PSP – 12 strażaków, 4 zespoły PRM oraz Policja. Działania zakończono o godz. 8:30.

(Fot.: JRG Nr 3 w Lublinie)

23 października 2020 13:08
Udostępnij na Facebooku