OSP Chylin Ochotnicza Straż Pożarna Chylin

Efekty burzowego poranka. Pożar stodoły i złamane drzewo.

Burze które wystąpiły w ubiegłym tygodniu dały o sobie znać w całej Polsce, nas również nie oszczędziły. Czwartkowy poranek dla naszych strażaków okazał się bardzo pracowity.
Pierwsze zgłoszenie napłynęło do nas o 06:24 10 sierpnia 2017 r. Zdarzenie dotyczyło pożaru budynku gospodarczego w m. Skarbki. Prawdopodobną przyczyną było uderzenie pioruna. Spaleniu uległa konstrukcja dachu oraz sprzęt znajdujący się w środku budynku. Dodatkowym utrudnieniem była słoma znajdująca się na stropie budynku która również zapaliła się od płonącej konstrukcji dachu i co chwilę pokazująca w innym miejscu języki ognia. Po ugaszeniu wnętrza budynku wraz z konstrukcją zrzuciliśmy całą słomę ze stropu przelewając ją wodą aby nie dopuścić do kolejnego zapłonu. Działania trwały ok 3h. Na miejscu działaliśmy wspólnie z PSP Turek, OSP Natalia, OSP Władysławów oraz OSP Wyszyna. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się do kolejnego zdarzenia.
Drugie zdarzenie dotyczyło złamanego drzewa w Chylinie, zgłoszenie wpłynęło o 10:27 . Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu zdecydowaliśmy o wezwaniu podnośnika z PSP Turek. Odłamana część drzewa wisiała bezpośrednio nad garażami uniemożliwiając nam jej bezpieczne ścięcie z drabiny bez uszkodzenia mienia. W oczekiwaniu na podnośnik zabezpieczyliśmy teren dookoła oraz poprosiliśmy mieszkańców o wyprowadzenie pojazdów z garaży. Po dotarciu podnośnika dwójka naszych druhów z piłą została wzniesiona do góry celem odcinania po kawałku zagrażającej części drzewa. Działaliśmy wspólnie z PSP Turek, działania trwały ok 2h.

15 sierpnia 2017 13:17
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: budynek gospodarczy, pożar, drzewo, stodoła,