OSP Międzychód Ochotnicza Straż Pożarna Międzychód

Gala Straży Pożarnych

W dniu 01.12.2016 r. dh Prezes Radosław Gałężewski wraz z Wiceprezesem dh Pawłem Piaskowskim brali udział w Gali Straży Pożarnych w Warszawie . Gala organizowana była przez PKN ORLEN oraz Fundację ORLEN - DAR SERCA. Podczas Gali zostały wręczone czeki . Nasza jednostka uzyskała dofinansowanie w kwocie 9.083,00 zł na zakup ubrań i butów specjalnych. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Prezes Fundacji oraz panu Prezesowi ORLENU za okazane wsparcie dla nas. Gala odbyła się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Podczas gali mieliśmy okazję spotkać się z Reprezentantem Polski Piotrem Małachowskim. 

Informacja prasowa PKN ORLEN

Warszawa, dn. 1 grudnia 2016 r.

INFORMACJA PRASOWA

 

ORLEN po raz kolejny wsparł strażaków

 

Ponad 160 zawodowych i ochotniczych jednostek straży pożarnych z Polski otrzymało darowizny na realizacje projektów służących podniesieniu poziomu bezpieczeństwa społecznego. Łączna kwota dotacji sięgnęła w tym roku 900 tys. złotych. Symboliczne czeki zostały wręczone przedstawicielom zawodowych i ochotniczych straży pożarnych podczas uroczystego spotkania w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Wsparcia strażakom udzielił w tym roku PKN ORLEN, a także spółki Grupy ORLEN, jak ANWIL oraz ORLEN Upstream.
Regularna współpraca PKN ORLEN z jednostkami zawodowymi i ochotniczymi straży pożarnych w całym kraju trwa już ponad 16 lat. Koncern oraz spółki uczestniczące w programie wspierają je finansowo i rzeczowo. Od 2000 roku ORLEN przekazał na ten cel już prawie 9 mln złotych.
- Jestem przekonany, że właśnie poprzez takie projekty realizujemy zasady odpowiedzialności i zaangażowania w życie społeczności lokalnych. Naszym celem jest z jednej strony poprawa standardu pracy strażaków, ale z drugiej także wzrost możliwości ochrony społeczności. A ponieważ bezpieczeństwo traktujemy priorytetowo, konsekwentnie pomagamy jednostkom zawodowych i ochotniczych straży pożarnych - powiedział na spotkaniu Piotr Chełmiński, Członek Zarządu ds. Rozwoju i Energetyki PKN ORLEN.
Program pomocy strażom pożarnym to projekt realizowany w ramach Strategii CSR PKN ORLEN. Zakłada ona m.in. taki sposób działania Grupy ORLEN, aby była ona postrzegana jako partnerstwo wobec społeczności lokalnej, aktywnie wpływające na pozytywne zmiany w otoczeniu.
Wśród gości specjalnych na uroczystości obecny był m.in. Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marek Jasiński oraz wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.

 

 

 

1 grudnia 2016 20:52
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: warszawa, gala,