OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Gaśniczy Unimog trafił do strażaków z OSP Laski

Mercedes-Benz Unimog 1250L służył wcześniej pracownikom Kampinoskiego Parku Narodowego. Specjalistyczny pojazd został właśnie przekazany strażakom-ochotnikom z Lasek w gminie Izabelin. W planach jest modernizacja wozu i przywrócenie mu niektórych strażackich elementów wyposażenia.

Wóz był kupiony na potrzeby Kampinoskiego Parku Narodowego i przez ostatnie 25 służył jego pracownikom.

- Teraz postanowili przekazać go nam. W naszej jednostce mamy Stara 266, przydaje się do jeżdżenia po piachu, błocie, czyli terenie, którego u nas w okolicy nie brakuje. Ten Unimog będzie bardzo przydatnym uzupełnieniem, bo to mały, zwrotny i bardzo sprytny pojazd - mówi Włodzimierz Domański, prezes OSP w Laskach.

Pojazd ma 3-osobową kabinę, zamontowano na nim 2 linie szybkiego natarcia. - Na wyposażeniu jest pompa Rosenbauera, ma możliwość zassania piany, ale też podawania wody normalnymi odcinkami - tłumaczy prezes OSP w Laskach.

Unimog ma być wykorzystywany głównie przy pożarach lasów, ale także do pomocy technicznej dla innych wozów strażackich, które ugrzęzną w ciężkim terenie.

- Wóz ma napęd 4x4, wyciągarkę elektryczną, ale planujemy też zamontować na nim mocniejszą wyciągarkę hydrauliczną. Ponadto planujemy zamontować do niego sygnały świetlne i dźwiękowe, odświeżyć lakier - dodaje Włodzimierz Domański.

(Fot. UG Izabelin, OSP w Laskach)

24 września 2019 16:15
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: osp laski, Unimog, Mercedes-Benz Unimog 1250L,