OSP Ochotnicza Straż Pożarna

MAN zaparkował w remizie OSP Bujaków. To pierwszy nowy wóz w 112-letniej historii jednostki.

Średni wóz ratowniczo-gaśniczy MAN to pierwszy fabrycznie nowy pojazd, który trafił do druhów z Bujakowa w całej historii istnienia jednostki. Samochód został poświęcony i zaprezentowany w minioną niedzielę.

Uroczystość poświęcenia samochodu rozpoczęła się od Mszy Świętej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Bujakowie, następnie dokonano poświęcenia samochodu ratowniczo – gaśniczego na placu kościelnym. Dalsza część obchodów odbyła się na terenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bujakowie.

Zakup wozu został sfinansowany m.in. ze środków Urzędu Gminy Porąbka (425 tys. zł), Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (150 tys. zł), Sejmiku Województwa Śląskiego (110 tys. zł), Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (70 tys. zł), Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (30 tys. zł), a także ze środków własnych jednostki (44 tys. zł).

- Jeszcze raz dziękujemy mieszkańcom sołectwa Bujaków oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do zakupu nowego samochodu, który bagatela kosztował 829 020 zł i dodatkowo sprzęt za blisko 90 tys. zł. Bogu na chwałę, ludziom na ratunek - informują druhowie z Bujakowa.

(Fot. OSP Bujaków)

5 października 2021 10:07
Udostępnij na Facebooku