OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

Manewry PUSZCZA 2023 – poszukiwania

W sobotę, 3 czerwca, wspólnie i przy wsparciu Powiat Szamotulski Oficjalnie, zostały zorganizowane jednodniowe manewry PUSZCZA2023 z zakresu technik i taktyki poszukiwań osób zaginionych w terenie leśnym.
Celem ćwiczeń było zwiększenie poziomu wiedzy związanej ze sprawnym i bezpiecznym odnalezieniem osób poszukiwanych, a tym samym ochroną zdrowia i życia mieszkańców, poprawa bezpieczeństwa ludności i wzmocnienie potencjału poszukiwawczego osób zaginionych na terenie powiatu szamotulskiego.
Manewry obejmowały część wykładową w Ćmachowie, poświęconą szkodnictwu leśnemu w lasach, technikom poszukiwań oraz wykorzystaniu psów w działaniach poszukiwawczych.
Po części teoretycznej przyszedł czas na część praktyczną, która odbyła się na terenie Leśnictwa Lutyniec i Jasionna. Kilkudziesięciu uczestników formując tzw. szybkie trójki poszukiwawcze ruszyło w teren, nabierając nowych umiejętności, nawiązując współpracę w mieszanych zespołach różnych służb, ucząc się obsługi GPS i nawigacji w przygotowanych przez nasz sztab i planistę sektorach.

Uczestnikami manewrów byli: KP PSP w Szamotułach, JRG 4 Poznań, KP Policji w Szamotułach, OSP Amica, OSP Bobulczyn, OSP Samołęż, OSP Piotrowo, OSP Słopanowo, OSP Obrzycko, Straż Leśna, Nadleśnictwo Wronki, Policja we Wronkach

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i prowadzącym za zaangażowanie, współpracę w zespołach i doskonałą atmosferę.
Za wsparcie techniczne naszego wydarzenia serdecznie dziękujemy Grupa Ratownictwa Medycznego PCK Bydgoszcz.

Źródło: Grupa Ratownictwa PCK Poznań
Zdjęcia: Grupa Ratownictwa PCK Poznań, OSP Amica

4 czerwca 2023 12:41
Udostępnij na Facebooku