OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Matka z dwójką dzieci zginęła na przejeździe kolejowym. Tragedia w Walentowie.

Trzy ofiary śmiertelne - to tragiczny bilans wypadku w województwie kujawsko-pomorskim. Dziś rano pod kołami pociągu zginęła 31-letnia kobieta oraz dwoje jej 8-letnich dzieci.

Do wypadku doszło około 7:25 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Walentowie niedaleko Włocławka. Kobieta jechała na jednym rowerze z jednym z dzieci, drugie jechało na swoim rowerku.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że rowerzystka wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy wraz ze swoimi dziećmi. Wszyscy zostali potrąceni przez jadący pociąg i ponieśli śmierć na miejscu – informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Policjantka zdementowała także informacje, które wstępnie podali funkcjonariusze, że na potrącone osoby najechał drugi skład, jadący w przeciwnym kierunku. Okazało się, że drugi pociąg uderzył tylko w rower, leżący na torowisku.

Ofiary wypadku to 31-letnia kobieta oraz dwoje jej 8-letnich dzieci: chłopiec i dziewczynka. Rodzina mieszkała w miejscowości obok przejazdu kolejowego. Policja zabezpieczyła nagranie z lokomotywy pociągu i bada okoliczności tragicznego wypadku.

(Źródło, fot. TVN24/x-news)

19 sierpnia 2019 18:41
Udostępnij na Facebooku