OSP Templewo Ochotnicza Straż Pożarna Templewo

Mobilizacja i Ty możesz pomóc!

STOP dla RAKA w STRAŻY!

https://zrzutka.pl/6jrzd3

Nasz cel na 2020 rok? Zakup zestawu do prania i konserwacji ubrań specjalnych wykorzystywanych podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Czas na zmiany, czas zadbać o nasze wspólne zdrowie, dlatego też postanowiliśmy zakupić zestaw, który będzie NIEODPŁATNIE służył wszystkim jednostkom OSP na terenie Gminy Bledzew!

60% strażaków choruje na raka. Przeprowadzone badania wykazały, że ryzyko zachorowania strażaków w niektórych przypadkach jest dwa razy większe niż u innych ludzi. Szczegóły dostępne są również w poniższym krótkim materiale filmowym:

Strażacy OSP jak i PSP odpowiadają na każde wezwanie w momencie zagrożenia życia bądź mienia. Nieustannie podczas działań narażeni jesteśmy na szkodliwe substancje w tym te rakotwórcze.

Ubrania specjalne mają nas chronić przede wszystkim przed niekorzystnymi czynnikami termicznymi itp. niestety szkodliwe cząsteczki są wstanie osiąść dosłownie w każdym miejscu ubrania specjalnego, a następnie przez skórę strażaka dostać się do organizmu.

Dlaczego stawiamy na zestawy profesjonalne?

Otóż odpowiedzi jest bardzo wiele postaramy się wymienić te najważniejsze:

- wypranie ubrania specjalnego w pralce, którą mamy w domu spowoduje, że szkodliwe substancje dostaną się na nasze prywatne ubrania w tym ubrania dzieci,

- do prania muszą być wykorzystane odpowiednie detergenty pozwalające na realną neutralizacje substancji szkodliwych,

- po kilku cyklach prania ubrań specjalnych muszą one zostać poddane konserwacji tak aby mogły zachować w dalszym ciągu swoje właściwości ochronne.

- profesjonalne urządzenia do prania pozwolą na najlepszą neutralizacje substancji szkodliwych, użycie odpowiedniej ilości detergentu, środka do konserwacji oraz w krótkim czasie ubranie specjalne zostanie wysuszone dzięki czemu strażak będzie gotowy do kolejnego udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Dlaczego 60 tysięcy ? Na chwilę obecną sprawdzamy różne oferty porównujemy możliwości wady i zalety poziom cen waha się ogromnie, a chcemy dobrać urządzenia, które będą służyły NIEODPŁATNIE strażakom naszej gminy Bledzew przez następne lata. Podana suma to górna granica, którą sobie wyznaczyliśmy oczywiście kwota może ulec zmianie, lecz zrobimy wszystko aby wybrać jak najlepszą ofertę.

Zorganizowana zbiórka ma na celu zwiększenie wkładu własnego jednostki. Czynimy starania dotyczące pozyskania dodatkowych funduszy od różnych instytucji i firm, dodatkowo postaramy się zrobić jak najwięcej pokazów pierwszej pomocy, chociażby podczas różnego typu festynów, a przy stanowisku z fantomami i AED będzie stała puszka do dobrowolnych wpłat. Każda złotówka w tym wypadku jest na wagę ZDROWIA.

Każdy z nas w sytuacji zagrożenia życia lub mienia może liczyć na Straż Pożarną, pomóżcie robić nam to co kochamy, nieść pomoc Wszystkim tym, którzy tego potrzebują, robić to wiedząc że możemy w taki istotny sposób ograniczyć ryzyko zachorowania na różnego rodzaju nowotwory.

Siła internetu jest ogromna, wiele razy mogliśmy się o tym przekonać mamy nadzieję, że i tym razem uda się zrobić wspólnie coś naprawdę wielkiego i dobrego. Zachęcamy do wpłat i udostępniania linku zrzutki.

Jesteśmy do dyspozycji również na naszym FP: GPR OSP Templewo, gdzie odpowiemy również na pytania. Bezpośredni link do naszego profilu: https://www.facebook.com/osptemplewo/

Dodatkowych informacji można zaczerpnąć również w poniższym linku z całą pewnością udowodnią dlaczego ta akcja dla nas strażaków jest tak ważna: https://www.drogaratownika.pl/nie-dla-raka-strazy/

Wpłat można dokonywać również przelewem tradycyjnym na poniższe dane w tym wypadku wpłacona kwota zostanie dodna do salda zrzutki.

Indywidualny numer konta tej zrzutki:

07 1750 1312 6886 3856 5591 8113

Odbiorca:

Zrzutka.pl sp. z o. o.

al. Karkonoska 59

53-015 Wrocław

Tytułem: michal1513-at-vp.pl

23 lutego 2020 16:30
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Stop dla RAKA w STRAŻY, OSP Templewo,